Jdi na obsah Jdi na menu
 


léčivé kameny 1.

Síla drahých kamenů byla od nepaměti využívána v léčitelství a magii kultur po celém světě. Nejstarší a nejvíce propracované nauky o léčivém využití drahých kamenů v Evropě vznikly v helenistickém Egyptě. Vlastní egyptská tradice pojmula vědění ostatních národů starověku a vyvinula komplikovaný systém, dodnes torzovitě zachovaný v tzv. magických papyrech. Především z bývalé Mezopotámie pocházelo silné sepjetí s astrologií, ostatní národy přidaly svá božstva a mytologii. Síla drahého kamene se běžně zvyšovala několika faktory. Z hlediska postavení hvězd bylo pro účinek drahého kamene důležité, kdy byl amulet zhotoven. Vyryté nápisy a obrázky pak byly magickými formulemi, které určovaly a zajišťovaly konkrétní oblast působení amuletu.Každý kámen, stejně jako jsou různí lidé, vládne specifickou silou, která je dána jeho složením, hustotou, barvou, prostředím, z něhož pochází i způsobem jeho zrodu a vlivy, které při tom působily. Kameny nám pomohou, požádáme-li je o to. Při léčení nemocí, doplňování nedostaku energie či naopak čerpání energetických přebytků – obojí je škodlivé.Některé kameny jsou schopny čistit nezdravé, elektromagnetickým a dalším smogem zamořené prostředí, v němž musíme žít.

Léčení pomocí kamenů není doslovné léčení čili náhrada klasické medicíny. Kameny působí na jiné úrovni - jejich prostřednictvím provokujeme organismus k vlastní léčebné aktivitě. Při výběru vhodných kamenů bychom se měli řídit hlavně naší intuicí. V dnešní době se lidstvo pomaličku navrací k přírodě, protože tuší, že v ní je naše spása.

Kameny nám můžou pomoci, ale onemocnění spadá do péče lékařů.

Očista kamenů

Stejně, jako my se musíme starat o očistu těla i ducha, tak je třeba i o drahé kameny pečovat. V extrémní situaci se totiž může stát, že vyčerpaný a znečistěný kámen popraská, rozpadne se na prášek nebo nám rázovou vlnou vrátí veškerou negativní energii a to by s námi pěkně zacvičilo.Každý nově nabytý kámen, tedy pokud jsme jej sami nevykopali přímo ze země, musíme nejprve očistit. Způsobů je více, ale nejběžnějším je vložit kámen na několik dnů do misky s vodou, kterou budeme pravidelně vyměňovat.Na závěr (po dvou třech dnech) jej ještě dočistíme položený v dlani pod tekoucí vodou a přitom jej (stačí v duchu) požádáme o pomoc, čímž s ním navážeme kontakt.
Potom je třeba kámen ještě nabít, což se většinou děje na přímem nebo nepřímém slunci, ale jsou kameny, které se nabíjejí jen měsíčním světlem, takže na tohle pozor. Nezbytné je si o konkrétním kameni předem zjistit co nejvíce informací.

Jak si kameny vybíráme

Důležitou roli při léčení určitých zdravotních problémů hraje nejen druh kamene, ale i jeho barva a tvar. Kámen, který se nám na první pohled zalíbí, který nás osloví, který si nás doslova sám najde, je vždy ten pravý.Měl by v dlani po chvíli začít příjemně hřát. Nesmí nepříjemně studit a už vůbec ne pálit. Potom už záleží jen na nás, jaký vztah si k němu vytvoříme.

 

Aduál nebo-li měsíční kámen

adual..hezci.jpg

 Podporuje životní změny, čistí rozum, tiší nejistotu a starosti, dodává klid, posiluje schopnosti svého nositele, reguluje přetížení a nadměrné sebevědomí, podporuje vnitřní vývoj, laskavost a intuici.

Akvamarín

akvamarin.jpeg

 Symbolizuje odvahu, zklidňuje mysl, mírní agresivitu, podporuje odvahu, zahání strach a stres.
Upravuje funkci střev, žláz, léčí nemoci horních dýchacích cest, poruchy řeči.
Příznivě působí na srdce a plíce, mírní astma a kašel, uvolňuje napětí a spasmata šíje, tiší bolesti zubů a dásní.

Amazonit 

amazorit.jpeg

 Pomáhá tišit nervozitu, stres, výkyvy nálad, tlumí přebytečnou energii, podporuje vitalitu, udržuje rovnováhu v těle.
Uvolňuje svalové napětí a křeče, tiší bolesti hlavy a migrény, reguluje látkovou výměnu, ovlivňuje činnost podvěsku mozkového, vegetativního nervového systému, je schopen filtrovat elektromagnetické záření.Velmi účinný je při tišení menstruačních a porodních bolestí.

Ametyst

ametist.jpeg

 Podporuje střízlivé uvažování, logické myšlení, schopnost neutrality a soudnosti, skromnost, cudnost a zdrženlivost, má uklidňující účinky.
Používá se při léčbě zánětů hrtanu, mandlí, při bércových vředech, ulevuje od otoků a bolestí, pomáhá při nespavosti, odstraňování špatných návyků (kouření, špatná životospráva), podporuje imunitní systém a je schopen odstranit z těla negativní energie.

Argonit

 

aragonit.jpeg

 Podporuje imunitní systém, reguluje činnost srdce a centrálního nervového systému, příznivě působí na trávicí trakt a stavbu kostí. Zvyšuje odolnost organismu proti negativním vlivům okolního prostředí.

Avanturin

avanturin.jpeg 

 Podporuje duševní zdraví, sebehodnocení, navozuje klid, rovnováhu a rozkládá negativní emoce.
Posiluje a regeneruje srdce, působí příznivě na pokožku, léčí ekzémy a akné, vypadávání vlasů, lupy. Zmírňuje bolesti hlavy a migrény, podporuje látkovou výměnu, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, léčí záněty tlumí nadměrnou chuť k jídlu, takže je vhodný při dietách, pomáhá při léčbě plicních neduhů, psychosomatických potíží, při poruchách spánku.Je to jeden z kamenů s nejuniverzálnějším použitím. Kámen čistého srdce, čistoty mysli, cudnosti a nevinnosti, věčného mládí, naděje, působí příznivě na horní cesty dýchací, má vliv na řeč, sliznice, plíce, zmírnění kašle a astmatických zachvatů, záškrtu, upravení funkce žláz, uvolnění napětí v šíji, spasmus, bolesti čelisti, dásní a zubů, posílení zraku.

Azurit

azurit.jpg

 Symbolizuje moudrost a vědění, aktivuje vnímavost k duševním potřebám, podporuje intuici, paměť a soustředění, napomáhá k tomu, aby člověk dokázal zdokonalovat sám sebe a pracovat na sobě, učí nás nechat věcem volný průběh, oprostit se od touhy vlastnit, chtivosti a chamtivosti.
Posiluje centrální nervovou soustavu, pomáhá při rehabilitaci a rekonvalescenci zranění, stimuluje funkci štítné žlázy, oživuje krevní oběh, léčí kosti a jejich nemoci.

Byčí oko

bici-oko.jpg

 Sebedůvěra ,paměť, koncentrace a vitální energie. Kladně působí na neprůbojnost roztržitost, svalové křeče a látkovou výměnu. Oživení pohybového ústrojí, zmírnění bolestí a zánětů nervů.

citrrín

citrin-hezci.jpg

 Používá se při depresích, únavě a nervozitě, fóbiích, pomáhá překonávat mentální blokády, podporuje využití intuice a tvůrčí vyjádření.
Oživuje látkovou výměnu, velmi dobře působí při zažívacích potížích, podporuje činnost žláz, čistí střevní trakt a podporuje vylučování jedů z těla, využitelný je i při nadýmání a křečích žaludku, vyrovnává tvorbu inzulínu při cukrovce a léčí ledviny.Je doporučován při chorobách srdce a oběhového systému, ledvin, jater a svalů. Symbolizuje nejen moudrost a vnitřní klid, ale dává i pocit zdraví, tepla a svěžesti. Průzračné zlatité tóny mají značnou schopnost oživovat světelnou energii v nás uloženou a tak podpořit jasnost našeho myšlení a kreativitu.

Čaroit

carojit.jpg

 Touha po poznání, rovnováha energetických těl, nadhled, trpělivost,píle, paměť, imunita, srdce,metabolismus a spánek. Klidně působí na egojismus, stres, obavy, nádory, infekce a prostatu.

Diamant

diamant.jpg

  Chrání proti cizím vlivům, podporuje vytrvalost a úsilí, povzbuzuje inspiraci a intuici, posiluje porozumění a toleranci, věrnost a vůli.
Používá se při léčbě žloutenky, dny, žaludku, ledvin, při cukrovce a epilepsii, je používán jako prevence proti mozkovým mrtvicím a vzniku krvácení do mozku, posiluje zrak a rovnováhu tělesných funkcí.

Fluorit

fluorit.jpg

 Meditace, koncentrace, spojení duchovního s pozemským,intujice, pozornost, paměťa nervová soustava. Kladně působí na ztracenou rovnováhu, blokády a napětí,j edy, záněty a nádory.

Granát

granat.jpg

  Dodává životní energii, podněcuje k činnosti, obecné i sexuální aktivitě, podporuje nadšení, vytrvalost, představivost, vůli a sebedůvěru, zmírňuje deprese.
Napomáhá k regeneraci organismu a buněk, podporuje tvorbu červených krvinek. Povzbuzuje vitalitu, reguluje krevní tlak a oběh, posiluje srdce, zastavuje krvácení. Upravuje příčiny hormonálních a sexuálních poruch, působí jako sexuální stimulant a pomáhá léčit impotenci způsobenou psychickými problémy.
Léčí revma, nervovou soustavu, kloubní a svalové problémy, záněty, posiluje funkci jater a ledvin.

Hermatit

hermatit.jpg

  Vnitřní klid, ochrana před negativními duchovními vlivy, vůli, vitalita, odvaha, rozhodnost, vytrvalost, krevní oběh, srdce játra a slezina. Kladně působí na psichycké výkyvy, stres, nejistotu, beznaděj, vyčerpanost, funkce ledvin, menstruační poruchy, otoky a sraženiny.

chalcedon

chaldeon.jpg

 Podporuje výřečnost, sebedůvěru i důvěru v okolí a jiné lidi, klidní mysl, tlumí hněv, pomáhá při slabostech, zádumčivosti a nespavosti.
Podporuje tvorbu mléka při kojení, staví krvácení, usnadňuje a urychluje porod, mírní teploty a bolesti.
Léčí záněty horních cest dýchacích, onemocnění štítné žlázy, diabetes srdeční choroby, snižuje krevní tlak a posiluje imunitu.

 Jadeit

jadeit.jpg

 Podporuje schopnost empatie, odstraňuje neklid, neúnavnost, uklidňuje, usnadňuje mezilidskou komunikaci.
Posiluje nervový a imunitní systém, funkci srdce, krevní oběh, pomáhá při problémech s otěhotněním, usnadňuje porod, tiší migrény a bolesti, snižuje teploty. Léčí infekce, všechny typy žloutenky, chřipku a křečové žíly.

Jantar

jantar.jpeg

 Obecně zbavuje tělo negativní energie a je tedy vhodný na všechna onemocnění.
Značně posiluje psychiku lidí se sebevražednými sklony a depresemi. Utišuje bolesti při prořezávání a růstu zubů, zastavuje krvácení z nosu.
Léčí dýchací cesty, astma, bronchitidy, poruchy žaludku a střev, kameny v močovém traktu, brání před nemocemi ledvin a jater, vyrovnává činnost hormonálních žláz, snižuje horečku, infekci, léčí žlučník, bolesti uší, oční problémy, revma, žaludek, odstraňuje závratě a slabosti pomáhá při léčbě ohluchnutí, zabraňuje padání vlasů.

Jaspis

jaspis.jpeg

 Podporuje toleranci a trpělivost, zbavuje nerozhodnosti, podporuje nezištnost, skromnost, soucit a posiluje dobrou vůli, zjasňuje mysl, potlačuje deprese, chrání před zlobou a nenávistí.
Podporuje chuť k jídlu, je velkým pomocníkem při léčbě poruch příjmu potravy, jako jsou nechutenství, mentální anorexie či bulimie. Staví krvácení, pomáhá při léčbě ženských onemocnění, zejména vejcovodů a vaječníků, pomáhá při překonávání nevolností v těhotenství i při porodu. Léčí ledviny a močový měchýř, potíže aorty a celého krevního oběhu, srdeční choroby, mozek, onemocnění sluchového ústrojí, nepravidelnosti menstruačního cyklu i neplodnost. Je nápomocen i při léčbě leukémie a zhoubných nádorů a působí jako jejich prevence. Aktivuje funkci jater, žlučníku, sleziny i slinivky, je schopen odstraňovat radioaktivitu z těla.