Jdi na obsah Jdi na menu
 


bylinkové recepty jen pro dámy

 

caj_mata_nachlazeni_bylinka_chripka_detox_ocista_denik_clanek_solo.jpg

 

Preventivní čaj pro ženy

Skládá se ze dvou dílů řebříčku, k němuž přidáme po jednom dílu heřmánku a kontryhele. Ty co bylinky působí preventivně i léčebně na všechny ženské orgány Pijeme obvyklým způsobem připravený čaj, v sezoně si můžeme vylisovat i čerstvou stavu, kterou užíváme po lžíci třikrát denně. Silný odvar z těchto bylinek se doporučuje i jako přísada do koupele.

 

Čaj na úpravu menstruace

Ke dvěma dílům natě třezalky přidáme po jednom dílu natě hluchavky a řebříčku. Čaj pijeme 2-3krát denně, týden před očekávanou menstruací až do jejího začátku.

 

Čajová směs na vyvolání menstruace

Připravíme ji ze stejných dílů natě dobromysli, vlaštovičníku, řebříčku, kontryhele a petržele. Čaj pijeme několik dní.

 

Čajová směs proti bolestivé menstruaci

Do této čajové směsi dáme stejné díly natě kontryhele, hluchavky, mateřídoušky, řebříčku, květu měsíčku a listu routy. Obvyklým způsobem připravený čaj začneme pít 2 dny před očekávanou menstruací, při bolestech doplňujeme léčbu sedavými koupelemi z řebříčku, heřmánku a kontryhele.

Koupel při křečových menstruačních bolestech

Koupel připravíme ze směsi dvou dílů natě řebříčku a jednoho dílu natě hluchavky. Dvacet lžic této směsi krátce povaříme ve 2 až 3 litrech vody a necháme 15 minut vyluhovat. Scedíme do vanové koupele a koupeme celé tělo 15-20 minut při teplotě 38 °C, nejlépe před spaním.

 

Čaj na zánět vaječníků

Připravíme ho ze stejných dílů natě černohlávku, kontryhele, hluchavky a květu heřmánku. I u tohoto onemocnění léčbu dobře doplňují sedací koupele jako v předcházejícím receptu.Můžeme také použít čajovou směs ze stejných dílů květu bezu, heřmánku, řepíku a kukuřičných blizen.

 

Klimakterium

V tomto období zmírňuje nepříjemné pocity a zmírňuje jeho průběh čajová směs ze dvou dílů natě meduňky, k nimž přidáme po jednom dílu natě třezalky, šišek chmele a semene fenyklu. Čaj připravený obvyklým způsobem pijeme několik dní, vždy v době, kdy jsou nepříjemné pocity intenzivní.