Jdi na obsah Jdi na menu
 


květiny po kapkách

 

 

Květové esence působí na to, čemu říkáme negativní emoce - např. strach, vyčerpanost, nedostatečné sebevědomí, pýcha, přílišné nadšení, které vede až k fanatismu, apod. Esence nám pomáhají tyto pocity harmonizovat, dostávají nás do přítomného okamžiku, kdy se na sebe, svou situaci a své pocity můžeme podívat objektivně a činit rozhodnutí bez emocí. Umožňují nám postupně odloupnout slupky, které jsme si nasadili, abychom přežili v tomto světě a tím nám postupně pomáhají odkrývat to, kdo skutečně jsme, jaký je cíl a smysl našeho života a vrátí nám naši odvahu vydat se na svou cestu a uskutečnit své sny a přání.

Květové esence se připravují dvěma základními metodami - sluneční a vařící. Obě dvě jsou velice snadné na přípravu a při obou metodách se využívá všech čtyřech základních elementů - vody, vzduchu, ohně a země. Element země představují samotné květy rostlin, z nichž se esence připravují.

Květy se sbírají v plném rozkvětu a sbírají se pouze pravidelné, nijak nepoškozené květy, aby byl jejich potenciál co největší. Květy se odstřihávají, aby se jich nedotkla lidská ruka, a nechávají se spadnout na hladinu vody v misce (v případě sluneční metody) nebo v hrnci, pokud se budou vařit.

V případě sluneční metody se miska s vodou, jejíž hladina je zcela pokryta květy příslušné rostliny, nechá několik hodin stát na přímém slunci. Musí být ovšem nebe jako vymetené, bez jediného mráčku. Pokud během přípravy esence přejde přes oblohu mrak, je celá várka zkažená a musí se začít znovu.

V případě vařící metody se hrnec s vodou, jejíž hladina je zcela pokrytá květy dané rostliny, postaví na plotnu a vaří se asi 30 minut.

Potom se v obou případech do odměrného válce přecedí voda, která se zatím impregnovala životní energií dané rostliny a smíchá se se stejným dílem brandy. Takto vzniklá tekutina se nazývá Matečná tinktura.

Nemusíte se obávat, že by se díky přípravě esencí zahubily určité druhy rostlin. Na přípravu esencí postačuje opravdu malé množství květů.

 

Užívání:

Vezměte si jakoukoli kapací lahvičku o obsahu asi 30 ml. Může být jak z umělé hmoty, nebo ze skla. Materiál lahvičky skutečně nijak neovlivňuje účinnost esencí. Do lahvičky nakapejte 2 kapky od každé zvolené esence, kterou potřebujete (maximálně však 6 až 7 esencí) a potom ji doplňte čistou pramenitou vodou (bez bublinek, nevhodná je voda z vodovodu a destilovaná voda). Jestliže potřebujete delší dobu užívat Krizovou esenci  dáte jí do lahvičky 4 kapky. Pokud chcete, můžete lahvičku protřepat.

Z takto připravené lahvičky budete užívat alespoň 4x denně 4 kapky buď přímo do úst nebo do jakéhokoli nealkoholického nápoje.4astějším a dlouhodobým užíváním nic nepokazíte, právě naopak.U této podpůrné léčby, která je určená rovnéž těhotným ženám i malým dětem, totriž předávkování , vedlejší účinky  ani reakce s jinými léky nehrozí.

Seznam některých esencí


horec.jpeg

hořec pozdní
 

skleslost, ztráta odvahy a deprese, když se věci nedaří

 

posiluje psychiku, když se věci nedaří, třeba když uzdravování neprobíhá podle představ

 

habr.jpeg

habr obecný

 
mentální únava, pochybnost o tom, zda zvládne práci, která ho ten den čeká, ztráta nadšení, zklamání, skleslost

 

dodává kuráž nic neoddalovat, ale pokusit se i do úkolů, které se zdají nezvládnotelné

 

repik2.jpeg

řepík lékařský

 
vypadací pohodově, bezstarostně, stále se smějí, vtipkují, zdá se, že je nic nedokáže rozhodit a vyvést z míry. Před lidmi mají nasazenou masku veselí a radosti. Jsou středem každého večírku, protože kolem sebe šíří humor a pohodu. Ovšem večer a když jsou sami, se do povědomí dostávají jejich starosti, problémy a obavy, které se snažili v sobě potlačit. To v nich vyvolává velký vnitřní tlak. Proto jsou neradi sami. Otázky na své starosti odbývají s úsměvem a zlehčují je.

 

umožňuje otevřebně hovořit o svých trápeních a tím uvolňovat vnitřní bloky

 

kastan-bily.jpeg

bílý kaštan

neustálé mentální dohady a nechtěné myšlenky. Velice často je tento negativní stav příčnou nespavosti (i když ne vždy), neboť když si člověk lehne a zavře oči, místo aby usnul, začne se mu v hlavě přehrávat uplynulý den, rozhovor, který měl nebo který ho čeká a vymýšlí jeho různé varianty, nebo je jeho mysl zaneprázdněna ustrašenými myšlenkami. Po několika nocích beze spánku a odpočinku může nastupovat únava a vyčerpání

 

zbavuje strechu z toho, že člověk uděla něco špatně a bude za to potrestán

 

sliva.jpegslíva třešňová

 
zbrklost, vztek, žárlivost, strach z toho, že nás ovládne naše vlastní mysl, že se zblázníme a uděláme něco ošklivého, co udělat vůbec nechceme.

 

je vhodná pro ty, kteří propadají záchvatům hysterie a říkají věci kterých následně litují

 

hlodas.jpeg

hlodaš

beznaděj, odevzdanost a nechuť zkoušet nové věci.

 

zapálí jiskru vc očích, povzbudí optimistické myšlení, elán elán a ochotu čelit potížím

 

cerveny-kastan.jpeg

červený kaštan

 
přílišná starostlivost o druhé a zveličování nesnází. Například, že se jeho blízký škrábnul o drát, okamžitě si představují komplikovanou otravu krve, jejíž vyléčení bude zdlouhavé a neobejde se bez následků. Jiným typickým příkladem je máma, která chodí od okna k oknu a vyhlíží své dítě, které šlo na ples, a neusne, dokud ho nevidí před domem nebo neslyší klapnout kliku u dveří. Také si dělají starosti s problémy druhých lidí.

 

pomůže vidět svět z lepší stránky,více myslet na sebe a netrápit se zbytečnostmi

 

horcice.jpeg

divoká hořčice

deprese, která nemá původ a padne jako černý mrak. Člověk v jejím negativním stavu velice trpí, a i když se této deprese chce zbavit, nemůže ji ze sebe setřást.

 

zbavuje pocitu, že se stane něco hrozného i když tomu nic nenasvědčuje

 

netykavka.jpeg

netýkavka

podrážděnost, nervozita, rozrušení, mají tendence dokončovat věty, aby se rychle dozvěděli pointu celého vyprávění.

 

příhodně zpomasluje myšlení, konání i cítění a tím tlumí zkázonosný dopad stresu

 

 

zemezluc.jpeg

zeměžluč

 

 

podřízenost plachost, neschopnost říkat "ne" bez pocitu viny. Chtějí druhé lidi potěšit. Nechávají se ostatními využívat, ochotně slouží a často jsou bez energie a snadno se unaví.

 

posiluje sebevědomí, aby se jednotlivec nebál projevit a obrnit se před zneužíváním